פרקט פישבון או הרינגבון (Herringbone), במראה אדרת הדג, הומצא בצרפת של המאה ה-17 והוא דוגמת הפרקט הראשונה שהומצאה אי פעם. פרקט פישבון מייצג את האיזון המושלם בין עמידות, חוזק ויופי – דוגמת פישבון מתאימה לכל עיצוב וסגנון, ופעמים רבות עיצוב החלל כולו ייסוב סביבה.

השאירו פרטים ויועץ מקצועי יחזור אליכם

מאילו חומרים ניתן להשיג פרקט פישבון?

מאז המצאתו, פרקט עץ פישבון לא השתנה כמעט בכלל, על אף שבעצם המון השתנה: פעם היו מגלפים לוחות עץ מתוך בולי העץ והתאימו אותם זה לזה בעבודה ידנית מעל רצפת הבסיס. זוהי השיטה הקלאסית, שאכן עדיין מיישמים אותה, אך היא לא השיטה המהירה והקלה ביותר.

כיום לא חייבים לעבוד בשיטות העתיקות כדי להשיג מראה מושלם של פרקט פישבון. מאז המצאתו, עבר הפרקט גלגולים רבים וכיום אפשר להשתמש ליצירת הדוגמה גם בפרקט רב שכבתי וגם תלת שכבתי.

השימוש בפרקט רב שכבתי נותן את האפשרות להנות מכל העולמות – מצד אחד, התקנה קלה יותר, ומצד שני שמירה על המראה הקלאסי והאלגנטי של פרקט עץ פישבון והמראה הסופי תלוי בסוג הגימור ודוגמת העץ שבה תבחרו, למשל פרקט אלון פישבון.

בנוסף לזאת בימינו ניתן להשיג את העיצוב המיוחד של רצפת הפישבון גם בלמינציה – לחצו על הקישור למעבר לעמוד פרקט פישבון למינציה.

התקנת ריצוף פישבון (ולמה לא כדאי להתקין אותו לבד)

התקנת פרקט פישבון דורשת ניסיון, מיומנות ומקצועיות. כיוון שמדובר ביצירת דוגמה גיאומטרית, הדיוק הכרחי ביותר – כל סטייה קטנה בתחילת הנחת הדוגמה תגרום לעיוות גדול במראה.

כשמתקינים פרקט פישבון אי אפשר לזייף וחייבים למדוד ולתכנן במדויק כדי להגיע לתוצאה סופית מושלמת. מדובר בדוגמה לא סלחנית וכל סטייה תראה בבירור בתוצאה הסופית, ואף תחייב פירוק והתקנה מחדש של כל הפרקט במקרה של טעות.

מתי לבחור, איך בוחרים ולאילו אזורים?

לדוגמת הפישבון יש איזון יוצא מן הכלל – היא יוצרת עניין עיצובי בחלל, אך אין היא משתלטת עליו. הדוגמה יוצרת תחושה דינמית מאוזנת ושקטה. מדובר בדוגמה קלאסית, המתאימה מאוד גם לבתים בעיצוב מודרני, כיוון שהיא יוצרת נינוחות מידית ומראה מוכר ומזמין.

אם יש לכם טעם אקלקטי בעיצוב – פרקט פישבון יחבר את כל האלמנטים יחד ויהפוך את המראה להרמוני יותר.

  • בחללים כמו מטבח, פרקט פישבון יכול לספק לכם אלטרנטיבה לפרקט הרגיל.
  • בחדר המגורים, פרקט פישבון ישמש כבסיס אלגנטי לכל עיצוב שתבחרו – קלאסי או אקסצנטרי.
  • בחדר האמבטיה הדוגמה תיצור אווירה חמימה ומזמינה.
  • כמו כן פרקט פישבון מתאים לשטחים שמחברים בין חללים גדולים, כמו מסדרון למשל.

הגימור שתבחרו, ובמיוחד הצבע, ישפיעו על המראה הסופי – צבעים בהירים יתנו אווירה קלילה ולא מחייבת ואילו צבעים כהים ישרו אווירה קלאסית וחמימה יותר.

על פי רוב פרקט פישבון נראה במיטבו כשהדוגמה "רצה" לאורך החדר ולא לרוחבו. כדי שלא יהיו טעויות – הקפידו על מתקין מקצועי ומנוסה והסבירו לו בדיוק מה אתם רוצים לפני שהוא ניגש לעבודה.

מחירים

בבחירת פרקט פישבון מחיר והתקנה נקבעים לפי סוג הפרקט שבחרתם: פרקט עץ מלא (גושני), פרקט רב-שכבתי או פרקט תלת שכבתי. לכל אחד מהם יתרונות שונים. עץ מלא יהיה על פי רוב הבחירה היוקרתית ביותר ואחריו ברשימה יופיעו הפרקטים הרב-שכבתיים והתלת שכבתיים.

פרקט פישבון קונים רק בארודור! 

  • מחירי יבואן – בהיותנו היבואנים של מגוון אדיר של פרקטים מכל הסוגים, אנו יכולים לתת מחירים ללא תחרות.
  • שירות – בראש סדר העדיפויות שלנו בארודור, נמצאת שביעות הרצון שלכם, הלקוחות שלנו. חשוב לנו לתת לכם את כל המידע שאתם צריכים ולייעץ לכם לפי מה שחשוב לכם – גם מבחינה עיצובית וגם מבחינה כלכלית.
  • מבחר – באולמות התצוגה שלנו תוכלו למצוא מבחר אדיר של חומרים, גימורים, צבעים ואפשרויות, כדי לאפשר לכם למצוא את הפרקט המושלם שלכם.
  • מתקינים מומחים ומנוסים – ארודור עובדת עם מיטב המתקינים בארץ. הניסיון העשיר שצברנו בלמעלה מ-20 השנים האחרונות מאפשר לנו לחבר אתכם עם המתקין המושלם לצרכים שלכם. מתקין מקצועי ושירותי יביא אתכם לתוצאה המושלמת והמיטבית
פרקט פישבון (Fishbone)
מדורג 4.3 מ-38 הצבעות