השאירו פרטים ויועץ מקצועי יחזור אליכם

המגמות בעיצוב משתנות עם הזמן ואם בעבר היה מקובל להשתמש באלמנטים גדולים וצבעוניים,  בשנים האחרונות המגמה נוטה לכיוון מונוכרומטיות וחזרה לגוונים שקטים ובהירים.

שינויי המגמות משפיעים גם בבחירת פרקט צבעוני: אם בעבר יכולנו למצוא בחנויות פרקטים בגווני עץ כהה או בעלי גוון כתמתם, אלו פינו כיום את מקומם לטובת פרקטים בעלי גוון מולבן או טבעי יותר.

כיום, מי שמחפש פרקט צבעוני, בדרך כלל יעדיף גוונים של עץ טבעי או עץ מולבן. פרקטים בגוונים הללו מגדילים את המרחב ויוצרים תחושה של ניקיון. מכיוון שהצבע האפור הפך לטרנדי במיוחד בשנים האחרונות, הוא העלה את הביקוש לריצוף בפרקט בגווני אפור, המשמש רקע מושלם לכל סגנון עיצובי.

 

סוגי פרקטים

כיצד פרקט צבעוני משפיע על העיצוב?

לצבע הפרקט שתבחרו תהיה השפעה גדולה על העיצוב, האופן שבו חלל הבית מרגיש והתחושה שהוא מעביר לשוהים בו. כאשר אתם מגיעים לאולם התצוגה של ארודור, לנציגי המכירות שלנו חשוב להבין מה המטרה שאתם רוצים ליצור בחדר או בחלל שאתם מעצבים, כדי לעזור לכם למצוא את גוון הפרקט שיסייע לכם לקבל את התחושה הזו, בכל פעם שתכנסו לחדר.

הצבע והגוון שתבחרו ישפיע על תחושת החמימות והאינטימיות בחלל. בהכללה, פרקט בהיר ייצור אשליה אופטית של מרחב גדול יותר ואילו פרקט כהה ייצור את התחושה ההפוכה. כיוון ההתקנה של הפרקטים יכול לשנות אף הוא את תחושת המרחב. אנו מזמינים אתכם להתייעץ עם הצוות שלנו בנושא.

צבעים ושיטות לצביעת פרקט

באולם התצוגה רחב הידיים שלנו תוכלו למצוא פרקטים המגיעים במגוון גדול במיוחד של צבעים, גוונים וגימורים. אנו נשמח להדריך אתכם במציאת הפרקט הנכון ביותר עבורכם מבחינת גוון, מחיר והתאמה לעיצוב.

קיימים כמה אלמנטים המשפיעים על הגוון הסופי של הפרקט:

  • צביעה – קיימת אפשרות לצבוע פרקט באמצעות צביעה בתנור, בצבעים כהים או בהירים. פרקט הצבוע בצבע כהה הוא חלופה טובה לעץ אקזוטי ויקר. פרקט צבעוני בהיר יוצר מרקם עדין יותר של העץ ומראה אחיד יותר.
  • פרקט לבן – הצבע הלבן מעדן עוד יותר את גווני העץ ויוצר מראה מודרני נקי.
  • עישון ואידוי – טכניקות אלו יוצרות גוון חם במיוחד. אליהם אפשר להוסיף הברשה קלה של העץ, המחדירה את הצבע לעומק הלוח.
  • הברשת העץ – תהליך זה מתבצע במקביל לצביעה, ומטרתו להבליט את הטקסטורה המקורית של העץ. תהליך זה מדגיש את אופיו המקורי של העץ ואת טבעות הגיל שלו.
    פרקט אפור
    מדורג 5 מ-21 הצבעות