האם קיימת דרך לשלב פרקטים ובעלי חיים באותו הבית? בכדי לענות על השאלה הזו קודם כל נצטרך לבצע חלוקה של סוגי הפרקטים השונים.

ישנם סוגים שונים של פרקטים, החל מעץ מלא אמיתי (גושני), וכלה בפרקט רב שכבתי וגם פרקט למינציה.

פרקט עץ אמיתי בעייתי בהשוואה לפרקט למינציה, מכיוון שפרקט עץ מלא יישרט מציפורני הכלב בעת שהוא רץ בבית, בעוד פרקט למינציה יספק הגנה טובה מציפורני הכלב.

רצפת פרקט למינציה לא נפגמת באותה הקלות כמו רצפת פרקט מעץ מלא, באופן טבעי, וזה נובע מעוד סיבות, כמובן.

במקרה בו גור נשאר לבד בבית ויכול לעשות את צרכיו על הפרקט מומלץ להשאיר אותו בחדר האמבטיה, מרפסת או גינה מכיוון שזה עלול לגרום נזק לפרקט.

השאירו פרטים ויועץ מקצועי יחזור אליכם

אצלנו בארודור יבוא ושיווק מכירים מקרוב מאוד את האהבה שלכם לבעלי חיים, וגם אנחנו בדיוק כמוכם מחפשים תמיד את הדרך הטובה ביותר לשדרג את הבית בלי לפגוע בתנאי החיים של הכלבים והחתולים שלנו, ובאותו הזמן לא לוותר על שדרוגים לבית שאנו מעוניינים בהם.

פרקטים ובעלי חיים יכולים לשתף פעולה

כאמור, פרקטים ובעלי חיים בהחלט יכולים לחיות יחד באותו הבית. פרקט למינציה סינטטי חזק יהווה בחירה טובה יותר מאשר פרקט עץ מלא בכל הנוגע לשילוב עם בעלי חיים, אך זה לא אומר שאי אפשר גם לשלב בין סוגי פרקטים לאורך הבית.

אם קיים חדר בו הכלב נמצא לעיתים קרובות יותר, לא מן הנמנע שבחדר הזה או בחדרים הללו בהם בעלי החיים נמצאים נדאג לפרקט למינציה, בעוד בסלון לדוגמה נלך על פרקט עץ מלא.

פרקט למינציה עמיד בפני שריטות של חתולים כמו גם בפני הציפורניים החזקות של כלבים, אך נחשב פחות מרשים מפרקט עץ מלא.

כמו כן, מומלץ להניח שטיח או מחצלת מתחת לארגז של החתול כדי לוודא שאם יצא משם לכלוך כלשהו תמיד ניתן יהיה לכבס את השטיח הנ"ל.

האם יש עוד דברים שצריך לדעת לגבי פרקטים ובעלי חיים?

בסיכום כל הנ"ל, ניתן לומר בוודאות שניתן למקם פרקטים ובעלי חיים באותו הבית. עם זאת, כדאי לזכור שישנם פרקטים שונים באיכויות שונות וכדאי לברר על איזה סוג פרקט מדובר לפני שקונים, כדאי שיהיה עם רמת שחיקה AC4 ועובי 8 מ"מ לפחות, ובאזורים יותר מועדים לפורענות מומלץ מאוד לשים דווקא פרקט למינציה, ואם תרצו (או אם אתם חוששים שהכלב יחליק או יעשה שם צרכים), תוכלו להניח על הפרקט גם שטיח, שיפתור לכם את שאר הבעיות באזור.