פרקט למינציה הינו בעצם פרקט סינטטי מיוחד דמוי עץ, כאשר הפרקט עצמו עשוי מכמה שכבות של חומרים שונים ומגוונים. השכבה הראשונה התחתונה עשויה מלוח עץ דחוס. מעליו שכבת נייר צילום המדמה סוגי עץ שונים ושכבה עליונה של ציפוי הגנה שקוף (לכה) השומרת על הפרקט מפני שחיקה ולחות.

לפרקט למינציה ישנם לא מעט יתרונות, כגון: מגוון דגמים גדול, עמידות של שנים רבות לשחיקה, מראה אטרקטיבי, ניקיון ותחזוקה פשוטים ומחיר זול יחסית.

השאירו פרטים

ויועץ מקצועי יחזור אליכם!

דגמים ומידע נוסף

חברת ארודור עובדת עם מותגי הפרקטים המובילים בעולם. קראו כאן על המותגים, על תהליך ההתקנה ומידע נוסף על פרקט למינציה.

איזה פרקט למינציה לבחור?

העובי של פרקט למינציה נע בין 6 מ"מ לבין 8 מ"מ כאשר אין ספק שבמידה ותרצו תוכלו למצוא פרקטים עבים יותר עם מקדם שחיקה גבוה עוד יותר שיגיעו לעובי של עד 12 מ"מ. המחיר עצמו של הפרקט כפי שציינו מושפע מסוג ומעובי הפרקט ומתחיל בממוצע של 39 עד 150 ₪ למ"ר, כאשר העלות תלויה רבות בחנות ממנה החלטתם לרכוש את הפרקט.

אצל יבואן כמו ארודור פרקטים בע"מ תוכלו למצוא את הפרקטים הנ"ל במחיר זול הרבה יותר.

למי מתאים פרקט למינציה?

בשנת 1977, פותחו לראשונה לחות פרקט למינציה בשבדיה כאשר רק שנתיים לאחר מכן, בשנות השמונים של המאה ה-20 לוחות אלו הגיעו אל השוק. בקצב מסחרר במיוחד לוחות אלו התפשטו בכל רחבי אירופה.

בשנים הראשונות לפיתוחם של לוחות אלו, האיכות לא הייתה ממש גבוהה, אולם, במרוצת השנים התפתחה הטכנולוגיה לאין ערוך ופשטה גם על העולם של הפרקטים והריצוף בכלל. כך שבשלהי שנות השמונים החלו לייצר משטחים אלו דרך טכניקות עבודה מאד מתקדמות ומשוכללות. הדבר הביא ליצירה של רצפה מרשימה ואיכותית במיוחד.

משטחים אלו שיוצרו דרך שיטות עבודה מתקדמות הצטיינו ברמת עמידות גבוהה ומראה יוקרתי מבריק ומרשים במיוחד, בדיוק כמו זה של הפרקט המקורי מעץ.

כיום, אי אפשר כבר להבדיל בצורה ברורה בין פרקטים מעץ לבין פרקטים מלמינציה, וזאת בעיקר בשל העובדה שמשטחי הלמינציה עם השנים הופכים להיות זהים כמעט במאה אחוזים למשטחי הפרקט מעץ. ריצוף כיום על ידי שילוב של פרקטים למינציה, הפך להיות אחת מהשיטות השכיחות ביותר לרצף חללים פנימיים. העיצוב של משטחי הלמינציה נושא מראה נקי אותנטי וכמובן נעים למגע של כפות הרגליים.

כמו כן לוחות הפרקט למינציה מגיעים עם ציפוי אנטי בקטריאלי, ופני שטח באיכות מאד גבוהה אשר לא נופלת מזו של משטחי הפרקט מעץ. כמו את הפרקט מעץ גם הפרקט למינציה מגיע בכמה וכמה רמות שחיקה שונות כך שניתן לייעד אותו כמעט לכל חלל שהוא.

כל היתרונות של פרקט למינציה

פרקט למינציה כפי שהזכרנו הוא פרקט סינטטי שנעים מאוד למראה ושווה בסופו של יום את המחיר, כי אחרי הכל לפעמים משתלם לשלם קצת יותר ולקבל מוצר אותו אתם בהחלט רוצים לקבל.

היתרונות המשמעותיים כפי שהזכרנו הוא המחיר הזול יחסית, המגוון הגדול והתחזוקה הפשוטה אך לעומת זאת החיסרון של הפרקט זה שבמידה והעמידות נשחקת אין אפשרות לחדשו מה שאומר שלאחר תקופה ארוכה בדרך כלל תאלצו לרכוש פרקט חדש היות ולא ניתן כאמור לחדש את הפרקט.

בשביל להבין טוב יותר למה אין אפשרות לחדש את פרקט למינציה ולמה יש צורך להחליפו, צריך להבין בעצם ממה עשוי פרקט למינציה, וכאשר אנו מדברים על חומרים אנו מדברים על החומרים הטובים ביותר שקיימים כיום בעבור פרקטים, כגון: HDF, עץ דק וגרוס שדחוס ומודבק, כאשר מעל השכבה הנ"ל ישנה שכבה דקה מאוד של נייר המיועד להדבקה על גבי פרקטים.

כמובן שעוד יתרון משמעותי בפרקט הלמינציה הנ"ל הוא הקלות שבהתקנת הפרקט, וגם זה משפיע רבות על המחיר. כך למשל בעוד לעתים אנו נדרשים להדבקה של פרקט מעץ מלא, בפרקט למינציה ההתקנה פשוטה וקלה לביצוע ללא דבק ולא תמיד נדרש בעל מקצוע לעשותה.

כיצד לחשב את כמות חבילות הפרקט להזמנה?

1. יש לחשב את גודל החדר.
2. בהתקנת פרקט למינציה יש פחת כתוצאה מניסור לוחות הפרקט, הפחת בד"כ הינו 5%-10% לכן המלצתינו היא לקחת בחישוב פחת של כ – 10% (הרי לא נעים בסיום ההתקנה לדעת שחסר לך לוח אחד לסיום ההתקנה).
3. את התוצאה שהתקבלה יש לחלק בכמות מ"ר בחבילת הפרקט. (לפעמים יש צורך לעגל את המספר כלפי מטה או מעלה. בחברת ארודור יש אופציה להזדכות על חבילות שנשארו סגורות, באריזה שלמה, מקורית וללא נזק).

כמובן שחשוב מאוד לבדוק אצל מי אתם רוכשים את הפרקט ולראות שאתם מקבלים את ההדרכה הטובה ביותר על מנת שתוכלו לדעת שאתם רוכשים את המוצר הנכון שמתאים במיוחד עבורכם.