חדר האמבטיה או המקלחת הוא אחד החדרים המפנקים בבית ומקום להרגע בו מיום קשה. על מנת להפוך אותו ליותר מפנק, רבים תוהים האם אפשר להתקין פרקטים בחדר האמבטיה כך שיישמרו לאורך זמן, ולא ידרשו תחזוקה קשה מדי.

פרקט פולימרי : ההמלצה המועדפת לחדר המקלחת

פרקט פולימרי הוא פרקט עמיד במים, שבזכות הפולימריות שלו מסוגל להתמודד עם רטיבות ולחות. פרקט זה מיועד לאזורים רטובים כדוגמת מקלחת או אמבטיה והוא הבחירה המועדפת לאזורים אלו משום שהוא מספק את כל הדרישות – יכולת להתמודד עם שלוליות של מים ולחות, אחריות ארוכת טווח, נוחות התקנה ומראה דמוי עץ למי שחושק בכך. החסרון של פרקט פולימרי הוא המחיר שלו היקר יחסית, אבל תמורת שקט נפשי לשנים ארוכות, שווה לשלם אותו.

השאירו פרטים ויועץ מקצועי יחזור אליכם

ריצוף פרקט לאמבטיה? זה אפשרי

בחדר אמבטיה סטנדרטי אפשר למצוא בדרך כלל פריטי עץ כדוגמת ארונות אמבטיה עליהם נשען הכיור או כאלו שמשמשים לאחסון מגבות. על אף שהם סמוכים למקורות מים, ונמצאים בחדר שסובל בדרך כלל מלחות, הם אינם מתנפחים. הסיבה לכך היא שארונות אלו עשויים מלוחות בצפיפות גבוהה ומחומרי ציפוי שמגינים עליהם.

גם פרקטי למינציה מאיכות גבוהה במיוחד, כדוגמת פרקט קרונו, יכולים להיות מותקנים בחדר אמבטיה ולהשמר שם היטב, בהנחה שבעלי הבית לא משאירים את שלוליות המים לאורך זמן. חשוב לוודא שלפרקט שבוחרים יש שכבת אטימה טובה כנגד מים (כפי שמופיע באתרי המותגים הללו).

אבל מתי הבעיה עלולה להופיע? כאשר יש בעיה בצנרת. במקרה בו תשתית הצנרת אינה מונחת בתוך צנרת כפולה, הפיצוץ עלול לגרום לפרקט להתנפח ולדרוש את החלפתו.

האם אפשר להתקין פרקט עץ באמבטיה?

מוזר ככל שזה יישמע, אפשר גם להתקין פרקט עץ לאמבטיה. עץ הוא חומר חי, וככזה הוא יכול להתמודד עם מידה מסוימת של מים. אבל בדיוק כפי שכמות גדולה של מים תהרוג עץ חי, היא תחרב גם את פרקט העץ. אם אתם מתעקשים על פרקט עץ לאמבטיה, מומלץ לבחור פרקט רב שכבתי שעמיד יותר ללחות מאשר פרקט עץ גושני.

בגדול, ההמלצה היא להימנע מפרקט עץ, מכיוון שהוא מסובך להחלפה ותפעול ויקר משמעותית מהחלופות שמספקות את הנראות של העץ במחיר נמוך יותר.

ריצוף דמוי פרקט לאמבטיה (PVC)

רצפת PVC מהווה היום חלופה נהדרת לפרקט מבחינת הנראות שלה. כיום ניתן להשיג ריצוף PVC שנראה ממש כמו פרקט עץ, קל לניקוי, נעים לדריכה ובהיותו עשוי פולימרים הוא אינו רגיש לנוזלים. מחירו של PVC זול משמעותית ממחיר פרקט מה שהופך אותו לאטרקטיבי מאד. אבל יש שני חסרונות בולטים שצריך לקחת בחשבון – האחד, ההתקנה של ריצוף דמוי פרקט מסוג PVC צריכה להעשות על ידי מקצוען על מנת למנוע חלחול מים ליסודות, מה שמייקר את העלות, ובמקרה של פיצוץ צנרת, תדרש החלפת היחידה כולה.

עדיין מתלבטים? צוות ארודור פרקטים כאן בשבילכם

מחפשים פרקט לאמבטיה ותוהים איזה פתרון נכון עבורכם? צרו קשר עם המומחים של ארודור ונשמח להתאים את הפתרון לתקציב ולצרכים שלכם.

יש לנו ניסיון של למעלה מ-20 שנה, את המתקינים הטובים בארץ ואת הרצון שתצאו מרוצים.
התקשרו כעת 08-6586588 או צרו קשר