חברת ארודור משווקת בבלעדיות את פקקי השעם האיכותיים של חברת  Corksribas. החברה מפעילה בקרת ייצור קפדנית במיוחד המבטיחה שפקקי השעם יהיו ברמה הגבוהה ביותר, ומונעת מצבים בהם פקק בקבוק יין עשוי לגרום לקלקולו.

הפקקים עשויים שעם צפוף, שהתפתח באיטיות ובתנאים אחידים של משטר מים ואקלים. פקקי השעם שלנו הם גמישים ובעלי יכולת התכווצות או דחיסה רבה וכן יכולת התפשטות רבה לאחר הסרת הדחיסה. יתרונם הנוסף הוא שהם אינם פריכים ואינם מתפוררים בדחיסה ואטומים לחדירת אוויר וחמצן.

השאירו פרטים ויועץ מקצועי יחזור אליכם

תהליך היצור של פקקי השעם

פקקי השעם של ארודור עוברים תהליך ייצור מוקפד החל מהשלב הראשוני של הסרת קליפת השעם.  הטיפול בקליפות השעם מתחיל במספר ימי ייבוש, ולאחריו השריה במים רותחים, על מנת להוציא מהקליפה כל שריד לנוזלי עץ, לחסל פטריות ומזיקים ולצורך ריכוך השעם. לאחר ההשריה הלוחות עוברות השטחה לכדי לוחות על מנת להמשיך בתהליך העיבוד שלהן.

כעת, הלוחות מועברות לייבוש. כל התהליך שעברו יוצר אצלן שכבה חיצונית שפניה אינן אחידים – היא סדוקה ושחורה, ולכן מסירים אותם. חשיפתה מגלה את לוחות השעם שמהם יחלצו את הפקקים.  הכנת פקקי השעם מתוך הלוחות נעשית באמצעות סכיני לחץ חדים, שאינם שורטים או חורצים את השעם למעט באזורי החיתוך.

כדי להבטיח גימור חלק ונוחות שימוש, הפקקים עוברים שיוף וחידוד של השוליים שמקל על הכנסתם לפיית בקבוק היין. השרייה נוספת של הפקקים ושטיפתם במים מבטיחה שלא יישאר עליהם אבק, ומכינה אותם לשימוש.

פקקי השעם שלנו מקורם בפורטוגל ארץ יערות השעם. כולם באיכות גבוהה ובעלי יכולת אטימות מצויינת.

פקק שעם טבעי  (תמונות 1,2) 
פקק זה מיועד ליינות משובחים לשנים רבות. הפקק עשוי כולו משעם טבעי והוא איכותי ביותר, חזק ועמיד.
הפקק צורתו גליל ומידותיו: 38mmx24mm

פקק שעם מגורען  (תמונות 3,4)
פקק זה מיועד ליינות משובחים לתקופה קצרה. הפקק עשוי משבבי שעם טבעי דחוס והוא איכותי, חזק ועמיד.
הפקק צורתו גליל. מידות הפקק: 44mmx24mm

פקק שעם קונוס טבעי  (תמונות 5,6)
פקק זה מיועד למבחנות ואטימת כל מיכל/בקבוק בקוטר המתאים. הפקק עשוי כולו משעם טבעי והוא איכותי ביותר, חזק ועמיד.
הפקק צורתו קונוס. מידות הפקק: h=25)   25mmx21mmx16mm)