הכנת חדר להתקנת פרקט

ראשית יש להכין את החדר להתקנה של הפרקט. לשם כך יש לוודא כי החדר נקי וכי החדר ישר. במידה וקיימים פגעים ברצפה יכולים להווצר הבדלי גובה בהתקנה של הפרקט והדבר יהיה בולט לעין מאוד. אך אל דאגה, ניתן לטפל גם בחדר לא ישר באמצעות חומרים מיוחדים שנועדו לדבר.

שיטות להתקנת פרקט

קיימות מספר דרכים להתקנה של פרקט. כאשר הנכם פונים לחברה עבור פרקט כולל התקנה, תוכלו לשאול על הדרך המתאימה ביותר עבור ביתכם להתקנה של הפרקט. עבור סוגי פרקט שונים מתאימות דרכי התקנה שונות. מעניין לדעת כי פרקט רב שכבתי ניתן להתקין בדרכים שונות לעומת סוגי פרקטים אחרים להם מתאימה שיטה אחת בלבד.

להתקין לבד או לקחת מתקין פרקטים?

פרקט עץ דורש התקנה על ידי מתקין פרקטים מקצועי ובעל ניסיון. גם בקרב מתקיני פרקטים יש הבדל ברמת המיומנות הדרושה למשימה, בעיקר כאשר מדובר בפרקטים מורכבים יותר כדוגמת פישבון או פרקט גושני.

התקנה של פרקט למיניציה יכולה להעשות באופן עצמאי, אבל גם כאן נדרשת עבודה יסודית, שכן ללא הנחת תשתית מתאימה ומבודדת, וידוא כי החדר מפולס, סגירת המרווחים בין הפרקט לקירות, וכן הלאה, עלולים לחלחל נוזלים בין המרווחים שיווצרו ולגרום לפרקט להרקב, הפרקט עלול ליצור רעשים בכל צעד וכן הלאה.

השאירו פרטים ויועץ מקצועי יחזור אליכם

ממה מורכבת התקנת הפרקט

כל התקנה של כל סוגי פרקט מתחילה כמובן בהובלה של הפרקט ממקום הקניה לבית. לאחר מכן יש להביא ציוד ואביזים להתקנה שכוללים לרוב פאנלים, ספוגי בידוד, ספים ועוד. כמובן שבתום ההתקנה יש לפנות שאריות של החומרים בהם לא נעשה שימוש. חברה מקצועית לא תשאיר אצלכם לכלוך כלל. במידה וקיים צורך ליישר את הרצפה עלות ההתקנה תעלה.

התקנה של פרקט למינציה

הדרך הנכונה להתקין פרקט למינציה היא באמצעות הנחה צפה. התקנה זו נחשבת להתקנה פשוטה ומהירה ובדרך כלל אינה כוללת סיבוכים או קושי רב. אם גם אתם מחפשים מקום אחד בו תוכלו להתייעץ בנוגע לסוגי פרקטים, דגמים, צבעים וסגנונות, מקום בו יוכלו לתת לכם מענה מקצועי, מקיף ואמין, מקום בו ניתן לא רק לקנות את הפרקט אלא גם נותן מענה להתקנה בבית וגם מדריך אודות הדרך הנכונה לתחזק ולנקות את הפרקט, חברת ארודור היא המקום בשבילכם. לקריאה נוספת על פרקט למינציה, לחצו כאן.

התקנת פרקטים עצמאית – כלי עבודה וחומרים נדרשים

הדבר הראשון יהיה לגשת לחנות הבניין הסמוכה לביתכם ולהצטייד בכל החומרים ואמצעי העבודה הנדרשים לשם התקנה של משטחי פרקט. הצטיידות זו כוללת מספר כלים נגישים לכל ופשוטים לתפעול. יכול מאד להיות שאת חלק מהכלים הללו לא תאלצו לרכוש מכיוון שייתכן ותוכלו להשאיל אותם ממכרים.

הכלים הבסיסיים הנדרשים להתקנה אם כן כוללים סרגל ועפרון, אקדח דבק חם, מסור אנכי, פטיש, סיליקון ואקדח. חומרי העבודה להם תזדקקו במהלך העבודה יהיו, אריחי פרקט, פאנלים, יריעות ספוג ולבסוף ספים לסיומות.

התקנת פרקטים בצורה בטיחותית

לפני שאתם ניגשים למלאכת ההתקנה חשוב מאד לוודא שאכן אתם יודעים לעשות שימוש תקין ובטוח בכלים הללו דרך אחזקתם רחוק מספיק מהגוף.

ראשית, במטרה להבטיח התאקלמות נוחה של לבדי הפרקט, יש להניחם בחלל החדר בו ההתקנה תתבצע. בדקו היטב שהרצפה בחדר הינה ישרה במאה אחוזים על ידי שימוש בפלס.

לאחר מכן יש לרוקן את החדר מכל תכולתו לרבות רהיטים, דלתות וסטופרים. השלב הבא יהיה כרוך במציאה של הקיר הארוך ביותר בחלל החדר.

הנחות יריעות הספוג והפרקט

לאורך הקיר הזה אנו נניח את הפרקט. באופן מקביל לחלוטין לצורה שבה הנחנו את הפרקט לאורך הקיר, יהיה עלינו להניח כעת את הספוגים. באופן כללי, אנו תמיד נעדיף לעשות שימוש ביריעות של פרקטים מסוג של למינציה, בכל חדר וחדר המיועד להתקנה, וזאת בין השאר על מנת ליצור מראה אחיד נקי וחלק בחלל הבית.

כעת יהיה עלינו לעשות שימוש בסכין היפני על מנת לחתוך את הספוג ולאחר מכן לפרוש אותו על הרצפה בזמן הדבקת היריעות על ידי נייר הדבקה. יש לשמור על מרווח של כ-8 ס"מ בין הקיר לפרקט במטרה לאפשר לו להתכווץ או להתרחב עם הזמן.

התקנה של משטחי פרקט בצורה מקצועית

אולם, חשוב מאד להקפיד שההתקנה של משטחי הפרקט תתבצע כהלכה, ולשם כך יש בראש ובראשונה לבחור בחברה מקצועית ואמינה המתמחה בתחום מזה זמן רב. במאמר הנוכחי אציג מספר טיפים ועצות שיוכלו לסייע גם לכם להגיע אל חברה להתקנה של משטחי פרקט מעץ, מומחית ואמינה.

הכלל הראשון בבחירה של חברה כרוכה בבדיקה יסודית של מוניטין וניסיון. עקב הביקוש הרב למשטחי פרקט במקומות שונים, החלו לקום ולהופיע יותר ויותר חברות המציעות שירותי התקנות אלו.

כיצד לבחור חברה להתקנת פרקטים?

חשוב לציין שעקב ריבוי החברות, ניתן בהחלט להיקלע למבוכה ולהשכיר שירותים מחברה שאמנם הכתירה את עצמה ככזו המתמחה בהתקנה של פרקטים, אולם למעשה אין היא מחזיקה תחתה אנשי צוות מנוסים ומקצועיים שאכן מחזיקים במלוא הידע הנדרש לשם ביצוע עבודות מהסוג האמור.

אם כן, טרם השכרת שירותים מחברה כזו או אחרת בקשו אחר המלצות והצגות של עבודות קודמות. מעבר לכך מומלץ גם ליצור קשר עם לקוחות קודמים של החברה שנעזרו בשירותיה לאחרונה.

במידה והחברה המתקינה תוכל לספק לכם היצע נרחב של עבודות קודמות, הרי שקרוב לוודאי הגעתם אל חברה מקצועית בתחום.

התקנת פרקט
מדורג 5 מ-24 הצבעות