פקקי שעם

חברת ארודור משווקת בבלעדיות את פקקי השעם האיכותיים של חברת  Corksribas. החברה מפעילה בקרת ייצור קפדנית במיוחד המבטיחה שפקקי השעם יהיו ברמה הגבוהה ביותר, ומונעת מצבים בהם פקק בקבוק יין עשוי לגרום לקלקולו.
הפקקים עשויים משעם צפוף, שהתפתח באיטיות ובתנאים אחידים של משטר מים ואקלים. פקקי השעם שלנו הם גמישים ובעלי יכולת התכווצות או דחיסה רבה וכן יכולת התפשטות רבה לאחר הסרת הדחיסה. יתרונם הנוסף הוא שהם אינם פריכים ואינם מתפוררים בדחיסה ואטומים לחדירת אוויר וחמצן.

תהליך היצור של פקקי השעם:
פקקי השעם של ארודור עוברים תהליך ייצור מוקפד החל מהשלב הראשוני של הסרת קליפת השעם. קליפות השעם מתייבשות במשך מספר ימים ולאחר מכן הן מועברות לדודי מים רותחים במטרה למצות את שרידי השרפים או נוזלי העץ הספוגים בקליפה, לחסל מזיקים כנברני קליפה, פטריות וחיידקים ולרכך את השעם.
לאחר ההשריה נימשות קליפות השעם מהמים והן משוטחות ללוחות כדי שניתן יהיה להמשיך ולעבדם. משיבשו הלוחות מהמים, מוסרת מהם השכבה החיצונית שהיא סדוקה, שחורה ואינה אחידה. לאחר הסרת השכבה העליונה מתקבלים לוחות שעם מהם יפלחו את הפקקים.
את הפקקים חותכים בלחיצה על ידי סכיני לחץ חדים במיוחד, כדי לא לגרום לשריטות או חספוס על דפנות החיתוך. לאחר החיתוך משייפים את הפקקים לדפנות חלקות ביותר, את השוליים מחדדים מעט כדי להבטיח החדרה קלה לפי הבקבוק. לאחר השיוף מרחיקים את האבק של חומר השיוף, משרים את הפקקים במים, ושוטפים אותם היטב.
לפקקי שעם הנמצאים במלאי לחץ כאן!