מחיר פרקט

כמה עולה פרקט?
כפי שיש מבחר גדול של רכבים במחירים שונים כך יש גם מבחר גדול של פרקטים במחירים שונים ולכן יש צורך להשוות "תפוח לתפוח"  להלן הסבר עבור סוגי הפרקט ועלותם:

הבחירה הפופולארית בקרב הקהל הישראלי כשזה נוגע לרצפות פרקט היא פרקט למינציה.
רצפת פרקט היא רצפה שעשויה מעץ או דמוית עץ ומעניקה לחלל הבית או המשרד תחושת חמימות וטבעיות.
פרקט למינציה הוא פרקט סינטטי העשוי ממספר שכבות כאשר השכבה העליונה היא דוגמה מודפסת של עץ המגיעה במגוון צבעים וצורות ומצופה בציפוי שקוף לשמירה מפני שריטות.
יש סוגים שונים של פרקט למינציה, איכותיים יותר ופחות, חשוב לזכור שפרקט מיועד בדר"כ להחזיק מספר שנים ולא מספר חודשים ולכן מה שזול עלול בסופו של דבר לעלות יקר!
 
לפני שמתחילים לעשות שיפוץ בבית ורצים לבחור בפרקט למינציה כי הוא הפיתרון הכי זול רצוי לברר על סוגי הפרקטים והיצרנים השונים. לדוגמא פרקט תוצרת גרמניה יהיה הרבה יותר איכותי מפרקט תוצרת המזרח הרחוק.
חשוב לבדוק שהפרקט גם מיוצר באותה מדינה מפני שיש פרקטים שנמכרים כפרקט גרמני והם למעשה פרקטים בטכנולוגיה גרמנית המיוצרים במזרח הרחוק או חברה שפתחו בגרמניה והייצור הוא במזרח הרחוק, איכות הפרקט שונה בהבדל ניכר ולכן מומלץ לוודא שיש אישור של היבואן שהפרקט אכן מיוצר בגרמניה. יש לקחת את כל השיקולים והפרמטרים בחשבון, שכן מה שנראה זול בהתחלה יכול להיות יקר יותר בהמשך הדרך.
 
ממה מושפעים מחירי הפרקט לבית?
מחירי הפרקט לבית משתנים בין סוג פרקט אחד לשני ומושפעים על ידי פרמטרים שונים:(המחירים אינם כוללים מע"מ)
 
 

 
 

      פרקט למינציה:  מחירי הפרקט עומדים על כ 39-190 ש"ח למ"ר.
      פרקט מעץ תלת שכבתי: מחירי הפרקט עומדים על כ 150 ש"ח ועד 550 ש"ח למ"ר.
      פרקט שעם: מחירי הפרקט עומדים על כ 240 ₪ למ"ר.

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
מה המחיר של פרקט למינציה?
המחירים לא חקוקים באבן אך אם החלטתם לרכוש פרקט למינציה ללא פאזה תוציאו החל מ 39 ₪ + מע"מ  למ"ר וכ 49 ש"ח +מע"מ למ"ר לפרקט עם פאזה. לפרקטים מתוצרת מערב אירופה המחירים כמובן גבוהים יותר. הוסיפו לכך את עלויות התשתית שבאה מתחת לפרקט (ספוג, שעם, פלציב) תוספת שעולה כ 3-20  ש"ח למ"ר ופנלים שיכולים לנוע בין 15 - 40  ש"ח למ"רץ  תלוי בעיצובם והתאמתם לחדר. עלות ההתקנה תהיה כ 30-50  ₪ לפרקט למינציה.

 
מה המחיר של פרקט עץ?
המחירים של פרקט עץ משתנים מאוד בהתאם לסוג הפרקט הנבחר ואיכותו. ניתן לאמוד את המחירים בערך כ 150-600 ש"ח למ"ר עבור פרקט מעץ טבעי, אך המחירים יכולים להרחיק לכת לפרקטים איכותיים במיוחד ולהגיע לכ1,200 ש"ח למ"ר! הוסיפו לכך עלויות של ספוג שחור בהתאם לרצפה ופנלים- הוצאה של עוד כ 15-35 ש"ח למ"ר. שיטת ההתקנה- הדבקה או הנחה צפה- גם היא תשפיע על המחיר. ההדבקה יקרה יותר ועומדת כ- 80  - 100 ש"ח למ"ר בעוד התקנה על גבי ספוג תהיה כ-60 - 80 ש"ח למ"ר.
 
איך נדע איזה פרקט לבחור לבית?
אין ספק שהתקציב ישפיע על החלטתנו, וכאמור לעיל נדמה שהאופציה הזולה ביותר היא פרקט למינציה. כשמדובר על התקנת פרקט לבית רצוי לבחור באיכות גבוהה יותר שתהיה עמידה לאורך זמן בדר"כ פרקטים המיוצרים במערב אירופה. השקעה בפרקט הינה השקעה לטווח ארוך ולא למספר חודשים.  לכן כדי למנוע התעסקות עתידית בהחלפת הפרקט, תיקונו והוצאות נוספות מומלץ לרכוש פרקט גרמני או תוצרת מערב אירופה ממקום מוכר שיהיה אחראי על הפרקט ועל ההתקנה.